Zioła wspierające usuwanie wody z organizmu


Zioła wspierające usuwanie wody z organizmu

Gromadzenie nadmiaru wody z organizmu objawiające się obrzękami, opuchniętymi oczami i stopami, wzrostem wagi oraz cellulitem wodnym to problem, który można rozwiązać za pomocą ziołowych naparów.

Pomocne w tej mierze są opuncja figowa, mniszek lekarski, pokrzywa zwyczajna i nawłoć. Ponadto, moczopędne działanie posiadają również wyciąg z nasion winogron oraz zielona herbata. Nasiona winogron działają antycellulitowo oraz wspierają odchudzanie, a także pomagają kontrolować masę ciała. Natomiast zielona herbata wspiera usuwanie nadmiaru wody organizmu.

Zioła, takie jak nawłoć, mniszek lekarski i pokrzywa wspierają usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Pokrzywa i opuncja figowa dodatkowo wspierają metabolizm tłuszczów oraz kontrolę wagi. Natomiast nawłoć pomaga usuwać toksyny.

Bardzo skutecznym sposobem na usuwanie nadmiaru wody z organizmu jest też pietruszka. Stosowanie naparów ziołowych jest pomocne, jednak po około 3 – 4 tygodniach spożywania naparów należy wykonać przerwę na około 2 tygodnie. W przeciwnym razie organizm może zbytnio przyzwyczaić się do działania ziół, a w konsekwencji kuracja ziołowa straci skuteczność.