Styl

Zimowa kosmetyczka – mroźny makijaż i ochrona przed mrozem

Zimowa kosmetyczka jest nieco inna niż w innych sezonach – w tym okresie skóra wymaga większej troski, a i trendy w makijażu znacznie się zmieniają.

W okresie zimowym furorę robią jasne, pastelowe cienie do oczu oraz jasne pomadki. W kontraście do delikatnego make-upu pojawiają się zaś ciemne pomadki do ust i ciemne cienie. Warto zachować pewną równowagę i przestrzegać zasady, zgodnie z którą jeden element makijażu, który jest bardzo wyrazisty powinien występować w otoczeniu delikatnie podkreślonych elementów (np. stosując ciemną pomadkę unikaj na co dzień stosowania mocnego makijażu oka).

Drugą kwestią, która wpływa na zawartość zimowej kosmetyczki jest konieczność ochrony przed mrozem i innymi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. W okresie zimowym stosujemy obowiązkowo krem do rąk – w przeciwnym razie skóra dłoni stanie się spierzchnięta i nieestetyczna.

Dyskomfort mogą odczuwać szczególnie osoby o wrażliwej i suchej cerze – warto rozważyć stosowanie specjalnych kremów do twarzy i balsamów do ciała. Mróz i wiatr mogą doprowadzić do nadmiernego przesuszenia skóry.

Zimowa kosmetyczka powinna zawierać także pomadkę ochronną do ust oraz szampon przeciw elektryzowaniu się włosów. Są to preparaty nawilżające włosy i zapobiegające ich wypadaniu.

W ochronie przed mrozem kosmetyczka pełni drugorzędną rolę. Garderoba gra pierwsze skrzypce. Ciepły ubiór to podstawa – kosmetyki są jedynie jego uzupełnieniem.