Uroda

Włosy też nie lubią słońca – sprawdź, jak je chronić

Pierwsza zasada jest następująca: po powrocie z plaży dokładnie umyj włosy i odżywkę. To tylko jedna z zasad, których trzeba przestrzegać, żeby z wakacji nie wrócić z przesuszonymi włosami.

W czasie wakacji korzystaj z kosmetyków, które zawierają filtry UVA, a dodatkowo porcję witamin, olejki oraz składniki nawilżające. Możesz po zaaplikowaniu mgiełki, albo sprayu założyć kapelusz, albo chustę. Podwyższona temperatura pozytywnie wpłynie na ich wchłanianie.

Poważnym błędem jest suszenie włosów na słońcu – wychodzenie z morza, albo z domu jako „panna z mokrą głową” to pierwszy krok do ich przesuszenia. Szczególnej uwagi wymagają włosy farbowane. Lepiej nie rozjaśniać, ani nie farbować włosów bezpośrednio przed wyjazdem, bo to dodatkowo osłabi ich kondycję. Farbowane włosy muszą być chronione przez kosmetyki, które są przeznaczone właśnie do włosów farbowanych – tylko takie preparaty ochronią włosy przed utratą pigmentu.

I na koniec – woda morska, podobnie jak woda chlorowana, bardzo niszczy włosy. Dlatego przed każdą kąpielą warto zakładać czepek. Jeżeli uda Ci się przestrzegać choćby jednej zasady, to już połowa sukcesu.