Wiosenny makijaż – sprawdź, czy masz niezbędne kosmetyki


Wiosenny makijaż – sprawdź, czy masz niezbędne kosmetyki

Wiosną wszystko rozkwita – kobieca uroda również. Warto podkreślić promieniejącą cerę i blask w oku odpowiednim, lekkim makijażem.

W sezonie wiosennym raczej stawiamy na naturalny wygląd – przynajmniej na co dzień. Na eksperymentowanie z kolorowymi kosmetykami przeważnie czekamy do lata. Wtedy pojawiają się fluorescencyjne i bardzo intensywne kolory – na ustach, na paznokciach i na powiekach. Wiosną podkreślamy naturalne piękno używając kosmetyków w kolorach zbliżonych do naturalnego odcienia skóry i ust oraz podkreślamy kolor oczu.

Jednym z podstawowych kosmetyków na wiosnę jest róż. W drogeriach i perfumeriach mamy dostęp do wielu odcieni różu – chłodnych i ciepłych. Wybierz odpowiedni dla swojej karnacji. Jeżeli masz jasną cerę, o chłodnym odcieniu raczej wybierz jasny, subtelny róż. Do oliwkowej cery najbardziej pasuje brzoskwiniowy róż.

Drugim ważnym kosmetykiem jest kredka do oczu lub eyeliner. Dwoma ruchami możesz zmienić naturalny make – up w wieczorowy. Wybierz czarny kolor, ale pamiętaj o bardzo cienkiej kresce. Inne niezbędne kosmetyki, które powinny znaleźć się w wiosennej kosmetyczce to błyszczek w odcieniu jasnego różu, rozświetlacz służący do podkreślenia kości policzkowych i korektor ukrywający niedoskonałości.