W sezonie Spring/Summer 2019 nosimy sprane dżinsy


W sezonie Spring/Summer 2019 nosimy sprane dżinsy

Chcesz wyrzucić sprane, stare dżinsy z szafy? Zupełnie niepotrzebnie! W sezonie Spring/Summer 2019 ten materiał to „must have”. Sprany denim pojawił się na pokazach mody wielu znanych marek, w różnych odsłonach.

Jeansy o prostych nogawkach, zestawy dżinsowych kurtek i spodni z podwyższonym stanem, klasyczne kurtki z kołnierzykiem i te mniej klasyczne, sięgające do linii talii, a do tego jeszcze kamizelki i sukienki – to tylko przykłady ubrań prezentowanych przez modelki na wiosenno – letnich pokazach mody wyznaczających trendy na nadchodzący sezon.

W sezonie Spring/Summer 2019 denim pojawia się w jasnej, spranej wersji. Szorty, princeski i inne fasony wyglądaj tak, jakby wręcz wypłowiały. Co ciekawe, jasny, sprany denim pojawił się także w wśród dodatków (patrz: kozaki Isabel Marant).

Interesujące są też połączenia nawiązujące do kalifornijskich klimatów. Na przykład, w kolekcji Off – White dżinsowa kurtka została zestawiona z welurowymi spodniami w kolorze morskiego turkusu. Projektanci zestawiali także jasny denim z beżem, ciemnym granatem i bielą oraz z ażurowymi wzorami.

W rezultacie, w zależności od sposobu połączenia denimu oraz fasonu ubrania uszytego z tego materiału, projektanci uzyskali rozmaite efekty – od elegancji, przez minimalizm, do bardzo nonszalanckiego street style.