Bez kategorii

W nadchodzącym sezonie rozmiar ma znaczenie – kokardy i kapelusze w rozmiarze XXL

Kokardy i kapelusze w sezonie wiosna/lato 2019 mają zdecydowanie rozmiar XXL! Będziemy nosić je w połączeniu z sukienkami, marynarkami i kombinezonami. Kokardy zastąpią biżuterię (paski, naszyjniki), a kapelusze ukryją niesforną fryzurę dodając klasy i tajemniczości.

Kokardy w rozmiarze XXL oraz duże kapelusze są ukłonem projektantów w stronę lat 80. Projektant Anthony Vaccarello wykorzystał duże kokardy do stworzenia klubowych kreacji w rytmie disco. Natomiast Maison Margiela stawia na „kokardowy” top zestawiając go z prostymi legginsami. Zabawa materiałem to coś, czego współcześni projektanci nie mogą sobie odmówić.

Duże kokardy pojawiły się na wybiegach jako nieodłączny element sukienek, topów, koszul, kombinezonów. Drugim obok nich dodatkiem w rozmiarze XXL jest kapelusz z bardzo dużym rondem. Kapelusze na pokazach mody były zestawiane m.in. z czarnymi, wieczorowymi sukienkami lub przedstawiane w bardziej casualowych stylizacjach, np. z dżinsami.

Trudno powstrzymać się od skojarzenia kapeluszy z kolekcji Karla Lagerfelda z tymi, które nosił Vincent van Gogh na swoich autoportretach – słomkowe kapelusze i pilśniowe, szare kapelusze pojawiły się na plażowym wybiegu w Grand Palais.

Nie lubisz kapeluszy z dużym rondem? Alessandro Michele ma dla Ciebie inną propozycję – kapelusze, których fason był inspirowany westernami i retro printami. Z kolei Simone Rocha proponuje kapelusze z woalką, a Rodarte kapelusze z tiulu. Bardzo ekstrawaganckie propozycje zostały zaprezentowane także przez dom mody Giorgio Armani, mianowicie kapelusze wyglądające jak wykonane z fantazyjnie pogniecionego papieru.