Moda

Volumetria – przywróć objętość skórze

Dużo się mówi o przywracaniu objętości włosom, a niewiele kobiet pamięta o tym, że o gęstość skóry też trzeba dbać. Zwykle przypominają sobie o tym wtedy, gdy jest już za późno na stosowanie kosmetyków.

Złota reguła w pielęgnacji skóry to „lepiej zapobiegać niż wypełniać” – zaoszczędzisz na zabiegach kosmetycznych z zastosowaniem kwasu hialuronowego i innych cudownych wynalazków, jeżeli zawczasu zaczniesz stosować kremy, serum i inne kosmetyki pozwalające utrzymać gęstość skóry na optymalnym poziomie najdłużej, jak to możliwe.

Kosmetyki dobrej jakości zapewniają chwilowy efekt wypełnienia zmarszczek i przywrócenia prawidłowej gęstości skóry. Ich receptura opiera się na kwasie hialuronowym. Jego cząsteczki mogą być mniej lub bardziej rozdrobnione. Im bardziej zmikronizowany kwas hialuronowy tym, lepiej – dzięki temu może dotrzeć do głębszych warstw skóry.

Niektóre koncerny zapewniają także odbudowę warstwy tłuszczowej, która w przypadku skóry twarzy jest szczególnie istotna. Im cieńsza warstwa tłuszczowa w tym miejscu, tym szybciej tworzą się zmarszczki. Ta obietnica może jednak zostać niespełniona, a stosując próbki trudno się przekonać o skuteczności takich kosmetyków z wyższej półki. Pierwsze efekty pojawiają się zwykle po upływie 4 tygodni według deklaracji producenta.