Valentino Haute Couture Wiosna/Lato 2019 – kolekcja inspirowana florą


Valentino Haute Couture Wiosna/Lato 2019 – kolekcja inspirowana florą

Kolekcję domu mody Valentino Haute Couture Wiosna/Lato 2019 zdominowały suknie balowe o zaskakujących fasonach. Pojawiły się krynoliny, nadmuchane rękawy i kaskady falban, jak stroje nie z tej epoki.

Pierpaolo Piccoli wykorzystał również dodatkowe detale dodające objętości, w tym materiałowe róże i kokardy. Falbany otoczyły kołnierze i dekolt. Oprócz sukni balowych pojawiły się płaszcze oraz garbadynowe spodnie i spódnice pokryte frędzlami. Wszystkie stroje były szyte ręcznie i trzeba przyznać, że robią duże wrażenie.

Kolekcja została zainspirowana florą, choć patrząc na printy i gamę kolorystyczną trudno oprzeć się wrażeniu, że projektant czerpał inspiracje także z malarstwa. Każda suknia otrzymała nazwę odpowiadającą nazwie kwiatu. Jedwabne tkaniny i organza pokryły się wzorami kwiatowymi, m.in. hortensji i kwiatów wiśni. Koncepcję kolekcji Valentino Haute Couture Wiosna/Lato 2019 podkreślono także poprzez makijaż oka, inspirowany płatkami kwiatów.

Gama kolorów objęła tkaniny w kolorze głębokiego amarantu, koralowego oranżu, palonej sjeny i limonkowej żółci, a także rozbielonej mięty. Paleta odcieni objęła także cukierkowy róż, czekoladowy brąz i akwamarynę.