Tycie typu gruszka – przyczyny i przeciwdziałanie


Tycie typu gruszka – przyczyny i przeciwdziałanie

Tycie typu gruszka polega na tym, że kobieta ma wąskie barki i smukłe ramiona, a niemal cała tkanka tłuszczowa (a w zasadzie jej nadmiar) gromadzi się w okolicy bioder, ud i nóg. Zazwyczaj towarzyszy temu cellulit.

Wśród przyczyn gromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicy bioder i ud, a nie w okolicy brzucha i ramion wymienia się zwykle błędy dietetyczne polegające na spożywaniu nadmiaru węglowodanów, a niewielkiej ilości zdrowych tłuszczów i białek. Figurze typu gruszka sprzyja oczywiście siedzący tryb życia. Używki, takie jak kawa, napoje energetyczne, alkohol, a nawet często podjadane słodycze, mogą doprowadzić do właśnie takiego efektu.

Dieta w przypadku tycia typu gruszka wymaga w zasadzie całkowitej zmiany sposobu życia. Konieczne jest nie tylko wprowadzenie nowego jadłospisu opartego głównie na białku i złożonych węglowodanach, ale również zwiększenie aktywności fizycznej (choćby stopniowe) oraz zrezygnowanie z używek. To ostatnie ma pomóc szczególnie w redukcji cellulitu. W tym zakresie można wspomagać się także metodami opartymi na pielęgnacji i zabiegach kosmetycznych.

Dodaj komentarz