Porady

Triki na zwiększenie objętości włosów

Wiele kobiet ma problem z cienkimi włosami, które nie prezentują się w zbyt atrakcyjny sposób. Przedstawiamy kilka sposób jak nadać im objętości i w jaki sposób je układać.

Skutecznym sposobem na zwiększenie objętości włosów jest ich podkręcenie. Warto stworzyć bujne loki, które w bardzo ładny sposób będą się prezentowały zarówno na co dzień jak i na wielkie wyjścia. Można na różne sposoby kręcić włosy. Dobrym sposobem jest kręcenie ich w różne strony. Dzięki temu, można będzie uzyskać artystyczny nieład. Jeśli jednak zależy nam na ładnie ułożonych włosach to powinniśmy kręcić loki w jedną stronę. Aby włosy przez cały dzień utrzymywały odpowiednią objętość, należy spryskać je u nasady suchym szamponem. Od razu odżyją i staną się wyraźnie puszyste.

Prawdziwym hitem w tym sezonie będą włosy rodem z lat 40. Modne będą uczesania, w których włosy będą uniesione na czubku głowy i zaczesane do tyłu. Aby taka fryzura mogła się w odpowiedni sposób utrzymać, należy włożyć pod włosy gąbkowe wypełnienie z grzebieniem. Dzięki temu, włosy będą odpowiednio uniesione przez cały dzień. Dzięki takiemu uczesaniu, nie trzeba będzie tapirować włosów.

Jednym ze sposobów na zwiększenie objętości włosów jest ich karbowanie. Zdecydowanie dzięki tej metodzie układania włosów, będzie można zwiększyć ich puszystość w znaczny sposób. Szczególnie, jeśli polakierujemy je lakierem push up.