Makijaż

Trendy w makijażu – wiosna/lato 2016

Astronomiczna wiosna zawita już za niespełna miesiąc, więc warto zwrócić uwagę na trendy w makijażu, które ze sobą przyniesie.

Chanel stawia wiosną na bardzo naturalny look. Makijaż nude podkreślający naturalną barwę ust jest jednym z głównych trendów. Makijaż nude wymaga prefekcyjnie dobranego podkładu, który będzie odpowiedni do naturalnego odcienia skóry. Przyda się także korektor, róż do policzków i szminka. Tusz do rzęs jest opcjonalnym kosmetykiem, a jeżeli decydujesz się na jego użycie to nałóż tylko jedną warstwę. Szminka powinna mieć odcień nude, albo subtelnego różu.

W opozycji do niego kształtuje się natomiast tendencja do używania pomadek w mocnych kolorach. Proponowane barwy to oranż, odcienie bordo i brązu oraz karminowa czerwień. Decydując się na pomadkę w tak odważnej, intensywnej barwie zrezygnuj z makijażu oka. Podkreśl je jedynie tuszem do rzęs i ukryj cienie pod oczami używając korektora. Inny trend w makijażu to wybór niebieskiego eyelinera lub kredki do oczu. Najmodniejsze są odcienie błękitu lub mięty. Można delikatnie podkreślić kąciki oczu, albo wykonać kreskę na powiece. Usta powinny pozostać naturalne, więc wybierz odcień nude lub jasny róż.

Jeśli chcesz połączyć intensywnie podkreślone usta z makijażem oka zwróć uwagę na styl lat 90., który w tym sezonie powraca. Polega on na połączeniu pomadki w ciemnym, ale stonowanym kolorze oraz wykonaniu kreski na górnej i dolnej powiece. Kreskę wykonaj brązową lub czarną kredką.