Makijaż

Trendy w makijażu: Kreska na dolnej powiece.

Na pokazach mody takich marek, jak Versace, Rodarte i Rebecca Minkoff pojawił się ciekawy trend w makijażu. Kreska na dolnej powiece jest atrakcyjną alternatywą dla klasycznej kreski na górnej powiece wykonanej eyelinerem.

Na dolnej powiece płynny eyeliner nie sprawdz i się tak dobrze, jak eyeliner w sztyfcie i kreska. Płynna konsystencja kosmetyku może spowodować, że kreska rozmaże się w ciągu dnia. Na pokazie Rodarte do wykonania dolnej kreski wykorzystano kryształki. Lekko rozmyta, ciemna linia pojawiła się na pokazie Versace. Rebecca Minkoff postawiła na wyrazistą, czarną kreskę.

Przy tak wyrazistym makijażu usta powinny pozostać naturalne. Nie należy też stosować wyrazistych cieni do powiek, a jedynie kremowe lub satynowe cienie w kolorze zbliżonym do barwy cery. Kreska na dolnej powiece nadaje makijażowi rockowy charakter. Taki make – up pasuje również do stylu boho.

Po zaaplikowaniu na skórę matowego podkładu lub pudru można przystąpić do wykonania makijażu oka. Chcąc prawidłowo wykonać dolną kreskę należy najpierw pomalować rzęsy. Drugim krokiem jest narysowanie białej kreski na wewnątrz dolnej powieki. Czarną kreskę, która będzie głównym akcentem makijażu malujemy na linii rzęs. Na koniec trzeba nałożyć na górną powiekę jasny, beżowy cień, a na usta matową szminkę. Kości policzkowe powinny zostać podkreślone różem dobranym odpowiednio do karnacji.