Tom Ford jesień/zima 2019/2020 – męsko – damskie fasony w powściągliwym stylu


Tom Ford jesień/zima 2019/2020 – męsko – damskie fasony w powściągliwym stylu

Tom Ford należy do projektantów, którzy są znani z przepychu i fasonów o ekstrawaganckim, wyzywającym stylu. Niemniej kolekcja zaproponowana na sezon jesień/zima 2019/2020 jest zupełnie inna niż dotychczasowe.

Kreacje wchodzące w skład kolekcji można opisać jako powściągliwe, eleganckie i inspirowane męskimi fasonami. Trudno oprzeć się wrażeniu, że garnitury były inspirowane dorobkiem modowym projektanta Yves Saint Laurenta. Szczególną uwagę przykuł garnitur z welurową marynarką i szerokimi spodniami utrzymany w czerwonej tonacji, zaprezentowany przez top modelkę Gigi Hadid.

W kolekcji pojawiły się nie tylko ciepłe okrycia wierzchnie, takie jak puchowe kurtki i długie płaszcze, ale również wieczorowe suknie wykonane m.in. z połyskującego materiału. Niektóre z kreacji miały charakter total look, inne były połączeniem co najmniej dwóch barw lub wzorów. Gama kolorystyczna zaprezentowana w kolekcji odbiega od ciemnych barw, na korzyść pastelowych i nasyconych odcieni różnych kolorów, głównie kojarzonych z jesienną i zimową aurą.

Tom Ford jest projektantem amerykańskiego pochodzenia. Swoją karierę w świecie mody rozpoczął w latach 80. W latach 1990 – 2004 współpracował z domem mody Gucci. W okresie 1999 – 2004 Tom Ford był też dyrektorem kreatywnym domu mody YSL.