Makijaż

Tightlining – prosty sposób na naturalny makijaż oka

Azjatki znają ten trik od wieków. Amerykanki i Europejki właśnie się w nim zakochały. Przedstawiamy prosty sposób na lekki, naturalny makijaż oka.

Tightlining polega na wypełnianiu przestrzeni między rzęsami. Powoduje on, że rzęsy wyglądają na bardzo gęste bez „tony” kosmetyku. Przyda ci się wodoodporna kredka do oczu. Możesz też użyc eyelinera.

Unieś górną powiekę i namaluj kreskę między rzęsami od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Kreska nie może wystawać znad rzęs i wchodzić na wewnętrzną stronę powieki. Jeżeli prawidłowo wypełnisz przestrzenie między rzęsami będą one sprawiały wrażenie grubszych i dłuższych, jeszcze przed nałożeniem maskary.

Pamiętaj, żeby malować kreskę jak najbliżej linii rzęs i starannie wypełnić występujące między nimi luki. Kreska na linii wodnej to nie to samo co tightlining. W przypadku malowania linii wodnej powstaje ostra kreska, która pokrywa skórę znajdującą się najbliżej oka.

Pojawiły się także drobne modyfikacje tightliningu, a mianowicie:
wykonywanie kreski także przy dolnej linii rzęs
dodatkowe pomalowanie rzęs 1 – 2 warstwami tuszu
pomalowanie linii wodnej pod górną powieką
Zmodyfikowany tightlining w każdej z wymienionych wyżej wersji przestaje być już naturalny. Można go wykorzystać wtedy, gdy chcesz bardzo podkreślić oczy. Będą wyglądały bardziej tajemniczo.