Te zabiegi poprawią gęstość włosów – sprawdź sama!


Te zabiegi poprawią gęstość włosów – sprawdź sama!

Niektóre profesjonalne salony fryzjerskie oraz gabinety medycyny estetycznej oferują zabiegi, które wyraźnie poprawiają gęstość włosów. Oczywiście nie chodzi o maski i odżywki, których możesz użyć w domu bez pomocy eksperta.

Jednym z ekskluzywnych zabiegów poprawiających gęstość włosów jest niechirurgiczne zagęszczanie włosów. Polega ono na zastosowaniu elastycznej bazy i osadzonych włosów dobranych do indywidualnych cech pod względem koloru, skrętu, gęstości i długości. Najczęściej pasma włosów są doczepiane do naturalnych włosów w taki sposób, aby ich nie obciążać i wyglądać naturalnie – w Polsce takie usługi są dostępne głównie w dużych ośrodkach.

Druga metoda polega na przeprowadzeniu keratynowego zabiegu regeneracyjnego włosy – mniej inwazyjnego w porównaniu z niechirurgicznym zagęszczaniu włosów. Zabieg jest stosunkowo krótki i polega na umyciu włosów szamponem otwierającym łuski włosa, nałożeniu ampułki płynną keratyną, a następnie wysuszeniu. Włosy są od razu po zabiegu bardziej lśniące, miękkie i lepiej się układają.

Salony fryzjerskie oferują również inne zabiegi pielęgnacyjne, które można wykonywać kilka razy w roku, ponieważ są nieinwazyjne i nie uderzają mocno w budżet. Pod względem działania można porównać je do mezoterapii polegającej na dozowaniu witamin i składników odżywczych do skóry. W przypadku zabiegów fryzjerskich składniki wnikają bezpośrednio do struktury włosa, po umyciu ich szamponem otwierającym łuski i oczyszczającym.

Mezoterapia skóry głowy może natomiast pomóc w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Wzmacnia cebulki i stymuluje mieszkiwłosowe do wytwarzania nowych włosów. Zabieg poleca na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatem zawierającym susbstancje hamujace wypadanie włosów, a mianowicie substancjami odżywczymi, przeciwzapalnymi i witaminowymi.