Tanie nie znaczy byle jakie – polowanie na wyprzedażach


Tanie nie znaczy byle jakie – polowanie na wyprzedażach

W polskich sklepach z odzieżą wyprzedaże niestety nie są przygotowywane na tak dużą skalę, jak w Stanach Zjednoczonych. Black Friday jest w Polsce organizowany z mniejszym rozmachem. W przypadku sezonowych wyprzedaży nie jest tak źle.

Głównym celem wyprzedaży jest przełamanie konsumentów, którzy do tej pory omijali sklep z daleka. Wiele osób decyduje się na zakup, ponieważ widzi niższą cenę i chce skorzystać z okazji. Mniejsze znaczenie ma wówczas to, jakie potrzeby konsumpcyjne rzeczywiście wymagają zaspokojenia.

Wzorowy konsument, który kupuje to, czego potrzebuje, szuka na wyprzedażach dobrej jakości, w dobrej cenie i dąży do zmniejszenia wydatków związanych z zakupem ubrań, biżuterii, czy tez kosmetyków. Wyprzedaże początkowo zaczynają się od -30%, aby w końcu spaść do poziomu -70%. Wtedy zaczyna się prawdziwe, zakupowe szaleństwo. Podczas shoppingu warto jednak zejść na ziemię – do poziomu cen – i uważnie czytać metki oraz sprawdzać jakość materiału. I jeszcze jedno: nigdy nie kupuj, zanim nie przymierzysz.

Niestety w sklepach podczas wyprzedaży można wpaść w kilka pułapek. Pierwsza z nich dotyczy jakości wykonania. Upewnij się, że szwy są w porządku, jest tyle guzików ile powinno być, a tkanina nie została zabrudzona. Pamiętaj, że na wyprzedaże trafiają ubrania, których inni konsumenci nie kupili z jakiegoś powodu. Niestety w sieciówkach często można natknąć się na egzemplarze mające wady – np. źle skrojony żakiet, nieprawidłowo uszyta bluzka. Takie ubrania często „schodzą” na wyprzedażach, bo są tanie. Ostatnia kwestia to jakość materiału. Z daleka wszystkie ubrania mogą wyglądać luksusowo. W przymierzalni może okazać się, że tkanina jest bardzo sztywna, nieprzyjemna w dotyku. Takie ubrania omijamy szerokim łukiem – przy ocenie jakości liczy się nie tylko estetyka, ale i komfort.

W przypadku kosmetyków podczas wyprzedaży trzeba uważnie sprawdzić termin przydatności do użytku. Co ci po luksusowym kremie w promocyjnej cenie, jeżeli data ważności upływa za kilka dni?

Wyprzedaże letnie już się rozpoczęły w niektórych galeriach handlowych, więc możesz ruszać na polowanie!

Dodaj komentarz