Uroda

Sztuczne rzęsy i przerysowane brwi – jak ich uniknąć?

Przedłużanie rzęs oraz henna brwi i ogólnie – makijaż brwi – stają się coraz bardziej popularne. Kredki do brwi i pomady oraz specjalne woski i cienie pozwalają w prosty sposób podkreślić brwi. Problem w tym, że bardzo łatwo przesadzić.

Makijaż nie powinien być przerysowany. Twarz nie jest płótnem malarskim – makijaż powinien podkreślać urodę, a nie jej przytłaczać. Przedłużanie rzęs nie jest złym pomysłem – dobrze wykonany zabieg daje wspaniałe rezultaty. Niemniej po pomalowaniu rzęs efekt może być bardzo przerysowany.

Brwi delikatnie podkreślone cieniem prezentują się dobrze, ale zbyt mocno podkreślone brwi wyglądają jak narysowane i sztuczne. Z henną też nie wolno przesadzać – zbyt intensywne, czarne brwi nie pasują do jasnej karnacji. Są zarezerwowane dla kobiet o bardzo ciemnej karnacji. Bardzo bezpieczne jest stosowanie henny brązowej, która wygląda bardziej naturalnie niż czarna. Jeżeli po powrocie od kosmetyczki wydaje Ci się, że brwi wyglądają zbyt wyraziście, możesz nieco je rozjaśnić płatkiem kosmetycznym nasączonym wodą, albo płynem do demakijażu.