Bez kategorii

Szale i apaszki w sezonie Spring/Summer 2019: topowe wzory

O tym jakie kolory będą modne w nadchodzącym sezonie poinformował już Instytut Pantone. Natomiast w kwestii wzorów ostatnie słowo należy zdecydowanie do projektantów.

Nadchodzący sezon należy zdecydowanie do jedwabnych szalów i apaszek – czeka nas istne szaleństwo! Co ciekawe, to właśnie tymi akcesoriami inspirowali się projektanci mody, m.in. Balenciaga, Chloe, projektując stylizacje, które następnie pojawiły się na wybiegach. Wzory modne w nadchodzącym sezonie również są inspirowane apaszkami, zwłaszcza wzorem charakterystycznym dla Versace.

Oczywiście liderem na rynku mody w kontekście szalów i apaszek jest marka Hermes. Niemniej inne domy mody także postawiły na ten element garderoby w nadchodzącym sezonie.

Wśród wzorów, które najczęściej pojawiały się na wybiegach można wymienić florystyczne printy, które zastąpiły drobną łączkę. W tym sezonie modne są wielkoformatowe kwiaty tworzące na tkaninie ciekawe kompozycje.

Drugiego topowego wzoru nie trzeba chyba przedstawiać – pojawia się co roku w kolekcjach wiosenno – letnich wielu domów mody. Mowa o grochach – szczególnie tych czarno – białych. Takie połączenie jest zdecydowanie ponadczasowe. W tym sezonie grochy pojawią się nie tylko na szalach i apaszkach, ale również na sukienkach – zarówno tych nawiązujących do stylu retro, jak i bardziej nowoczesnych i ekstrawaganckich.

Trzecim topowym wzorem jest apaszkowy wzór – znak rozpoznawczy domu mody Versace (widoczny na zdjęciu). Pojawi się on nie tylko na apaszkach i szalach, ale również na koszulach, spódnicach i sukienkach.