Porady

Stylowa torba lub plecak na laptopa – czyli jak nadal wyglądać modnie nosząc komputer!

Żyjemy w czasach kiedy korzystanie z komputera stało się czymś oczywistym, jak również w wielu przypadkach koniecznym. Miliony osób każdego dnia pracuje właśnie przy komputerze, ale służy on nam także do rozrywki.

Dzięki niemu pozostajemy w kontakcie ze znajomymi i rodziną, możemy zrobić zakupy, sprawdzić najnowsze wiadomości czy też obejrzeć ulubiony film. Z powodu jego przydatności i funkcjonalności mnóstwo osób decyduje się także na zakup przenośnego komputera, z którym możemy udać się dosłownie wszędzie. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu naszego laptopa w postaci plecaka czy też torby, ale które z nich jest lepsze?

Dla nas kobiet bardzo ważne jest to, aby taka ochrona dla naszego laptopa była nie tylko funkcjonalna, ale także zwyczajnie ładna. I na szczęście obecnie producenci zarówno toreb jak i plecaków dbają o to, by wybór wzorów ich produktów był wystarczająco duży. W związku z tym, w sprzedaży istnieje naprawdę mnóstwo eleganckich i ładnych produktów, które bez problemu dobierzemy na przykład do swojego stylu ubierania.

Jeśli zdecydowałyśmy już jaki kolor chcemy kupić, to pozostaje kwestia tego na co się zdecydować, na torbę czy plecak? W tym przypadku również ważny jest nasz styl, nie tego jak się ubieramy ale tego jaki tryb życia prowadzimy oraz czym się zajmujemy. Coś innego będzie bowiem lepsze dla kobiety, która każdego dnia idzie elegancko ubrana do swojego biura, a co innego dla studentki, która udaje się na zajęcia rowerem czy tramwajem.

Torba czy plecak?

Dla tego drugiego typu kobiety doskonałym wyborem na pewno będzie plecak na laptopa. Obecnie dostępne plecaki tego typu są naprawdę wygodne i co równie ważne, są one bardzo pojemne. Oprócz laptopa bez żadnego problemu zmieścimy w nich różnego typu akcesoria, jak ładowarkę czy myszkę, ale także na przykład książki czy zeszyty. Dzięki temu nie musimy nosić ich w osobnej torbie. Jak więc widać są one praktyczne, gdyż po założeniu plecaka wciąż mamy wolne ręce i bez problemu poradzimy sobie z jazdą na rowerze czy zwykłym otwarciem drzwi. Nie da się także ukryć, że plecaki są dla naszego kręgosłupa o wiele lepszym rozwiązaniem. Torby bowiem nierównomiernie rozkładają ciężar przenoszonych przez nas przedmiotów, przez co kręgosłup jest znacznie bardziej obciążony. Szczególnie jeśli posiadamy ciężki laptop, plecak może oszczędzić nam sporo bólu.

Trudno jednak jest sobie wyobrazić panią bizneswoman, która zmierza do wysokiego biurowca w eleganckiej sukience, szpilkach i plecaku. Taka kobieta wyglądałaby co najmniej nieprofesjonalnie i raczej początkowo wzbudziłaby w nas ironiczny uśmiech, aniżeli szacunek. Dlatego też, dla kobiet które muszą na co dzień wyglądać elegancko, jedynym dobrym rozwiązaniem jest zakup torby na laptopa. Może być to zarówno torba na ramię jak i do ręki, ale większość produktów tego typu daje nam obydwie możliwości. Co także bardzo istotne, takie torby są zazwyczaj zaprojektowane tak, aby bez problemu zmieściły się tam dokumenty czy choćby telefon. Oczywiście w tym przypadku nie ma na to aż tyle miejsca co w plecaku, jednak wizerunek firmy, który sami kreujemy czasem bywa ważniejszy.

Opracowano na podstawie
działu torby na laptopa w trendsetterka.com.