Stójka i krawat – jesienna alternatywa dla apaszek i żabotów


Stójka i krawat – jesienna alternatywa dla apaszek i żabotów

Kobieca garderoba często inspiruje się męską szafą. Podobnie jest w sezonie Fall/Winter 2017/2018. Projektanci proponują od czasu do czasu zastąpić apaszkę krawatem, a żabot stójką.

Krawat w damskiej wersji towarzyszy modnym w tym sezonie garniturom. Z tą tendencją wiąże się także drugi z tytułowych detali. Zamiast klasycznej koszuli, do garniturowych spodni można założyć koszulę lub bluzkę ze stójką.

W kwestii garniturów projektanci proponują powściągliwość – proste kroje, jednolite kolory i oszczędność w doborze dodatków. Krawat powinien odcieniem być zbliżony do garnituru. Kobiety noszą go raczej nonszalancko. Koszule i bluzki ze stójką mają z kolei coś z dekoracyjnego charakteru żabotów – choć są mniej wyraziste, zdobiące je hafty przyciągają wzrok zastępując naszyjniki i broszki.

Choć z broszek, apaszek i innych ozdób zakładanych na szyję możemy śmiało zrezygnować na rzecz „męskich” dodatków, to trudno oprzeć się pastelowym pierścionkom i kolczykom. Nadszedł czas biżuterii w stylu retro. W tym sezonie nosimy po kilka pierścionków, zdobionych kamieniami jubilerskimi, niekoniecznie szlachetnymi.

Dodaj komentarz