Makijaż

Staranne oczyszczanie – makijaż niszczy skórę

Zasypianie z makijażem jest jednym z grzechów głównych w zakresie pielęgnacji cery. Uniemożliwia to nocną regenerację skóry i przyspiesza procesy starzenia, nie mówiąc już o nasileniu trądziku.

Bardzo ważne jest staranne oczyszczenie skóry i oczu z resztek makijażu. Dostępne kosmetyki potrafią się uporać z najbardziej trwałymi specyfikami. Preparaty oczyszczające twarzy z makijażu mogą mieć postać:

  • pianki

  • żelu

  • mleczka

Mleczko jest gęstą emulsją, którą można zmyć z twarzy wodą, albo płatkiem kosmetycznym, a wraz z nią resztki makijażu. Pianka dodatkowo delikatnie złuszcza skórę i rozpuszcza zanieczyszczenia. Sprzyja ona odnowie naskórka, pod warunkiem, że zawiera odpowiednie składniki (np. francuską glinkę). Pianki o ubogim składzie skutecznie usuną makijaż. Wystarczy dobrze opłukać twarzy wodą. W razie potrzeby można wykonać zabieg dwukrotnie. Żel również powinien być dobrze usunięty z twarzy letnią wodą. Warto wybierać kosmetyki, które nie tylko oczyszczają, ale dodatkowo pielęgnują skórę dostarczając jej cennych składników na przykład witaminę C, peptydy, ekstrakt z pereł lub alg.

Poleca się stosować osobny płyn do demakijażu służący do oczyszczania oczu. Obecnie są dostępne m.in. dwufazowe płyny do demakijażu oczu, a także kosmetyki wspomagające regenerację naskórka.