Uroda

Sposoby na utrwalenie efektu złotej opalenizny

Chcesz utrwalić złotą opaleniznę? Zdrowy, lekko ciemny odcień skóry pozostanie z tobą na dłużej, jeżeli zastosujesz chociaż jeden z niżej przedstawionych trików!

Trwałość opalenizny zależy od wielu czynników, m.in. od intensywności ciemnego odcieniu skóry i czasu spędzonego na słońcu. O utrwaleniu zdrowej opalenizny warto pomyśleć już przed wyjazdem na wakacje. Beta karoten, czyli prowitamina A jest bardzo skutecznym, naturalnym utrwalaczem opalenizny.

Już w maju wprowadź do diety więcej produktów zawierających beta – karoten. Są to głównie warzywa i owoce o żółtym, pomarańczowym i czerwonym zabarwieniu. Nie martw się o nadmiar beta – karotenu w diecie. Prowitamina A jest usuwana z organizmu, kiedy ma on jej pod dostatkiem.

Drugim rozwiązaniem jest stosowanie nutrikosmetyków. Są to suplementy diety zawierające nie tylko beta – karoten, ale także inne związki zaliczane do karotenoidów. Chronią one skórę przed działaniem wolnych rodników, które powstają w czasie ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Stosowanie nutrikosmetyków przedłuża opaleniznę i pozwala zmniejszyć ryzyko oparzeń.

Dietę bogatą w beta – karoten warto stosować przez cały rok – wtedy ciemniejszy odcień skóry zostanie efektywnie utrwalony. Po powrocie z wakacji dbaj o siebie tak, jak podczas wypoczynku. W czasie opalania co 2 godziny aplikuj krem z filtrem. Po zakończeniu urlopu stosuj balsamy i kremy do działa intensywnie nawilżające.