News

Skracanie palców u stóp – walka o lepszy wygląd czy głupota?

Wiele kobiet ma problem z tym, że ich stopy nie wyglądają tak jakby sobie tego życzyły. Uważają, że mają zbyt długie palce u stóp, co niezbyt estetycznie wygląda w przypadku zakładania pantofelków z odsłoniętymi palcami. Trudno im też kupić szpilki w kobiecym rozmiarze, ponieważ muszą mieć duży rozmiar buta. Medycyna estetyczna znalazła na te problemy rozwiązania. Powstał zabieg, dzięki któremu można będzie skrócić długość palców u stóp.

Na tego typu zabiegi decyduje się coraz więcej kobiet, jednak budową one bardzo dużo kontrowersji i zastrzeżeń u lekarzy. Aby można było poddać się takiemu zabiegowi, trzeba liczyć się z wydatkiem około 3 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o sposób wykonania zabiegu, to wykonuje się go pod miejscowym znieczuleniem. Chirurg plastyczny usuwa część kości ze środkowej części palca. Następnie, nadmiar skóry, który pozostał po skróceniu palca zostaje naciągany. Następnie palec jest stabilizowany przy pomocy drutu. Drut usuwany jest z palców po około miesiącu. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie samowchłaniającego się implantu.

Kobieta, która chce zdecydować się na taki zabieg musi zarezerwować sobie 4 tygodnie wolnego. Tyle trwa zwykle dochodzenie do siebie po takim zabiegu. Operacja nie jest niebezpieczna, jednak mogą się z nią wiązać pewne przykre konsekwencje. Przede wszystkim może dojść do infekcji, mogą pozostać blizny. Można także utracić czucie w palcach.