Shrimps jesień/zima 2019/2020


Shrimps jesień/zima 2019/2020

W kolekcji Shrimps jesień/zima 2019/2020 dominują ciepłe barwy – odcienie żółci, pomarańczy, beżu i akcenty czerwieni. Mniejszość stanowią wzory nawiązujące do zwierzęcych oraz geometryczne i kwiatowe printy.

W jesienno – zimowej kolekcji nie mogło zabraknąć kolorowych, sztucznych futer, które są znakiem rozpoznawczym marki. Wszystkie kreacje zaprezentowane podczas pokazu mody cechowała kobiecość i ponadczasowość. Niektóre kreacje były wprost inspirowane moda lat 50 i 60. Oprócz kolorowych, sztucznych futer pojawiły się sukienki, spodnie z szerokimi nogawkami oraz koszule z kokardą lub żabotem.

Marka Shrimps została stworzona przez Hannah Weiland. Obecnie prowadzi ona sprzedaż online do wielu krajów, m.in. także do Polski. Symbolem marki stały się dwie krewetki (ang. shrimps) na białym tle. Marka modowa została założona przez londyńską projektantkę mody w 2013 r. Hannah Weiland studiowała Historię Sztuki oraz uzyskała dyplom Surface Textile Design w London College of Fashion.

Hannah Weiland czerpie inspiracje ze współczesnej sztuki, bawiąc się wzorami i teksturami. Pierwszym produktem, z którego zasłynęła marka Shrimps były sztuczne futra, które jako pierwsze z „syntetycznych” futer stały się równie luksusowe, jak te naturalne.