Moda

Sargasso Sea – głęboki granat w sezonie Fall/Winter 2018/2019

Sargasso Sea jest stonowanym, minimalistycznym odcieniem należącym do palety barw proponowanej na sezon Fall/Winter 2018/2019 przez Instytut Pantone. Nazwa koloru nawiązuje do morza, gdzie są położone Bermudy.

Głęboki, ciemny granat Sargasso Sea jest kolorem chłodnym, kojarzącym się z sentymentalizmem, kreatywnością i idealizmem. Do zdecydowanie jedna z barw indywidualistów, mimo że ma bardzo stonowany charakter.

Sargasso Sea doskonale komponuje się z beżami i szarościami. W sezonie Fall/Winter 2018/2019 będziemy nosić ten kolor w zestawieniu z Tofu, Almond Buff oraz Quiet Gray. Oczywiście nie liczy się on jedynie w obrębie garderoby. Sargasso Sea może pojawić się jako kreska na oku, albo w postaci koloru lakieru do paznokci.

Ciemny błękit jako chłodny, stonowany kolor sprawdzi się także w aranżacji wnętrz. W mniejszych, słabo oświetlonych pomieszczeniach można wykorzystać go w roli dodatków. W bardziej przestronnych wnętrzach Sargasso Sea może pokrywać jedną ścianę (np. przeznaczoną na galerię). Można także wybrać meble w tym kolorze – fotel, albo kanapę. Sargasso Sea sprawdzi się szczególnie w sypialni, w salonie oraz w łazience.