Saint Laurent – kolekcja domu mody YSL na sezon Jesień/Zima 2019/2020


Saint Laurent – kolekcja domu mody YSL na sezon Jesień/Zima 2019/2020

Kolekcja domu mody YSL na sezon Jesień/Zima 2019/2020 została zaprojektowana przez Anthony’ego Vaccarello. Oprócz klasycznych sukienek mini z asymetrycznymi rękawami, podczas pokazu zostały zaprezentowane długie płaszcze z poduszkami na ramionach.

Charakterystycznym strojem dla tej kolekcji były również sukienki nawiązujące pod względem fasonu do marynarek oraz trencze z paskiem w talii. Anthony Vaccarello czerpał inspiracje z archiwum francuskiego domu. Projektując kolekcję na sezon jesienno – zimowy 2019/2020 Vaccarello nawiązał do kolekcji YSL „Scandal” z 1971 roku.

Kolorystyka kolekcji była dość jednolita i spójna. Czerń pojawiła się w różnych odcieniach oraz materiałach – od matowych i zwiewnych, po ciężkie i połyskujące. Pokaz został zamknięty przez top modelkę Anję Rubik, która zaprezentowała kreację świecącą w ciemności, z neonowymi dodatkami.

Dom mody Yves Saint Laurent powstał w latach 60., po odejściu przez Saint Laurenta z domu mody Dior. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych marka stała się znana z krótkich, skórzanych kurtek i wysokich butów. Następnie, znakiem rozpoznawczym YSL stały się tweedowe marynarki i smokingi – damskie. Obecnie, od kwietnia 2016 r. dyrektorem kreatywnym YSL jest Anthony Vaccarello. Początki jego kariery były związane z domem mody Fendi, gdzie pracował pod kierunkiem Karla Lagerfelda. Następnie projektant współpracował z Versace, projektując kolekcję dla Versus Versace.