Jak radzić sobie z nostalgią i przygnębieniem?


Jak radzić sobie z nostalgią i przygnębieniem?

Małe tęsknoty i smutki zjawiają się nie wiadomo skąd i nie wiadomo dlaczego. Jedni powiedzą, że to hormony, inni że niedobór serotoniny, a jeszcze inni będą szukali źródła w rodzaju osobowości. Uczucie nostalgii i przygnębienia to jeszcze nie depresja, ale takie negatywne stany nie są nam do niczego potrzebne.

Dobra wiadomość jest taka, że można je przepędzić na cztery wiatry. Pierwszy sposób nie spodoba się każdemu, bo nie każdy wyznaje wiarę – modlitwa pomaga przezwyciężyć złe emocje i znaleźć światełko w tunelu. Daje nadzieję, kiedy sytuacja wydaje się beznadziejna.

Druga metoda to po prostu spacer – spacerując dotleniasz organizm, który zaczyna produkować serotoninę. Po długim spacerze poprawa nastroju gwarantowana!

Jeżeli pogoda nie pozwala na długi spacer to idź do kuchni i zrób coś, co naprawdę lubisz jeść. Absolutnie nie namawiamy do zajadania stresu, ale mała przyjemność kulinarna daje duży efekt.

Jeżeli często dopada Cię przygnębienie, unikaj samotności. Być może to własnie ona powoduje smutek, choć możesz nie zdawać sobie z tego sprawy. Człowiek jest istotą społeczną. Spędzaj jak najwięcej czasu z bliskimi i znajomymi, a jeżeli akurat nie możecie się spotkać zadzwoń i porozmawiaj, albo napisz. Rozmowa z ludźmi, którzy Cię rozumieją to najlepsza terapia.

Dodaj komentarz