Makijaż

Pudry w kamieniu. Jak wybrać? Czym się kierować przy zakupie?

Na rynku kosmetycznym są dostępne różne rodzaje kosmetyków maskujących niedoskonałości. Jednym z nich jest puder w kamieniu, który w zależności od składu może mieć właściwości liftingujące, matujące lub rozświetlające. Podstawowe składniki kosmetyku to talk, kaolin, mineralne pigmenty, tlenek żelaza i cynku oraz substancje zapachowe.

Puder w kamieniu nie służy do utrwalenia makijażu po jego wykonaniu, w przeciwieństwie do pudru sypkiego. Powinny o tym pamiętać szczególnie kobiety posiadające tłustą cerę. Puder w kamieniu służy głównie do poprawek makijażu w ciągu dnia. Należy go stosować bardzo oszczędnie. Puder w kamieniu jest bardziej kryjący niż puder sypki. Nie powinien być aplikowany na wilgotną bądź przetłuszczoną skórę, bo może tworzyć nieestetyczne plamy.

Posiadaczki skóry tłustej powinny zainwestować w matujący puder w kamieniu. Cera dojrzałą z pewnością polubi kosmetyk liftingujący. Rozświetlający produkt nie jest polecany ani do cery tłustej, ani dojrzałej. W pierwszym przypadku spotęguje efekt wydzielania nadmiernej ilości sebum, co nie będzie prezentowało się estetycznie. Rozświetlające drobinki niezbyt dobrze wyglądają na dojrzałej skórze. Gromadzą się one w zagłębieniach zmarszczek uwydatniając je.

Rozświetlające pudry w kamieniu są polecane do szarej i zmęczonej skóry mieszanej lub suchej. Wrażliwa cera z pewnością polubi kosmetyki mineralne. Nie zawierają one parabenów i alergenów, które mogłyby spowodować nieestetyczne i bolesne podrażnienia.