Prada jesień-zima 2019/2020


Prada jesień-zima 2019/2020

Kolekcja domu mody Prada na sezon jesień-zima 2019/2020 została zainspirowana romantyzmem połączonym z mrocznym charakterem. Miuccia Prada postawiła na odcienie czerni i grafitu, rozjaśniając je również białym i błękitnym odcieniem.

Kolekcja obejmuje m.in. czarne sukienki – tuby zdobione metalowymi elementami, a także koszule zdobione motywem róży. Charakterystycznym fasonem omawianej kolekcji są również robocze kombinezony z ogromnymi kieszeniami oraz płaszcze i marynarki z paskiem w talii.

Włoski dom mody Prada został założony w 1913 r. w Mediolanie przez Mario Pradę. Początkowo dom mody zajmował się szyciem luksusowych torebek ze skóry. Marka stała się znana w skali globalnej dzięki działaniom realizowanym przez wnuczkę założyciela Miuccię Prade.

Projektantka odziedziczyła przedsiębiorstwo w 1978 r. Podjęła ona decyzję o rozszerzeniu działalności firmy o linię ubrań haute couture, a następnie także o kolekcję pret-a-porter. Dom mody Prada posiada aż 250 sklepów rozmieszczonych w 65 krajach świata.

W latach 90. XX w. powstała Prada Group S.p.A., która nabyła kilka innych znanych marek świata mody, w tym Fendi. Prada Group S.p.A. obejmuje obecnie nie tylko markę Prada, ale również Miu Miu, Church’s, Marchesi 1824 oraz Car Shoe.