Pomadki na bazie olejków – uratują spierzchnięte usta


Pomadki na bazie olejków – uratują spierzchnięte usta

Jedną z bolączek sezonu jesienno-zimowego są spierzchnięte usta. Suche skórki nie tylko utrudniają wykonanie precyzyjnego makijażu, ale też powodują dyskomfort w postaci bólu i szczypania. Niemniej są dostępne specjalne pomadki, które szybko przywrócą ustom ładny i zdrowy wygląd.
Pomadki tego typu działają wygładzająco i nawilżająco. Do spierzchniętych ust przyczyniają się między innymi złe warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr, słońce i mróz. Dodatkowo, skóra warg jest bardzo delikatna – prawie nie ma gruczołów łojowych. W konsekwencji łatwo o jej wysychanie i pękanie. Spierzchnięte usta mogą być również skutkiem niedoboru witaminy A, witamin z grupy B oraz żelaza.
Ochronne pomadki są małe – bez problemu zmieszczą się w torebce, a ich opakowanie często wygląda jak stylowy gadżet. Na suche, spękane usta najkorzystniej działają pomadki wzbogacone o oleje naturalnego pochodzenia oraz masła. Tłuste składniki tworzą okluzyjną warstwę zapobiegającą utracie wilgoci, a jednocześnie chroni ją przed mrozem i wiatrem. Naturalne olejki charakteryzują się właściwościami odżywczymi i regeneracyjnymi. Dzięki temu naturalne procesy regeneracyjne przybierają na sile, a skóra odzyskuje gładkość.
Pomadki ochronne dla spierzchniętych ust powinny zawierać masło shea, albo oliwę z oliwek oraz inne naturalne olejki – jojoba, kokosowy, z awokado lub migdałów. Pomadka może dodatkowo zawierać witaminy A i E działające łagodząco na podrażnienia i przyspieszające regenerację.