Pokochaj pastelowe barwy! Mięta, błękit i pudrowy róż


Pokochaj pastelowe barwy! Mięta, błękit i pudrowy róż

Pastelowe barwy są niezbędnym elementem wiosenno – letniej garderoby. Mogą być alternatywą dla bieli i beżu. Pastele, takie jak mięta, błękit i pudrowy róż są bardzo subtelne, więc możesz zestawiać je w zasadzie z dowolnymi kolorami – uważaj tylko na kontrasty i nie przesadź z ilością.

Pastelowy total look jest dozwolony pod warunkiem, że to sukienka i dobierzesz do niej dodatki w innym kolorze. Zbyt dużo pasteli w stroju może powodować, że całość stylizacji nabierze zbyt dziewczęcego, a wręcz cukierkowego charakteru. Unikaj więc tego typu połączeń (np. spódnica i top w tym samym kolorze), chyba że chcesz uzyskać omówiony wyżej efekt.

Mięta ma bardzo orzeźwiający charakter – ożywia urodę, zwłaszcza brunetek. Poza tym, miętowy odcień ładnie podkreśla opaleniznę. Pudrowy róż jest zarezerwowany nie tylko dla blondynek. Doskonale prezentuje się on w zestawie z granatem. Podobnie jest z błękitem, który możesz zestawiać w zasadzie z dowolnymi kolorami neutralnymi i chłodnymi. Ciepłe barwy (np. kanarkowa żółć, pomidorowa czerwień) powinny trzymać się od niego z daleka.

Pastelowe barwy podkreślają urodę, dodają dziewczęcego uroku i nieco odmładzają stylizację, podobnie jak biel i beż.

Dodaj komentarz