Pokaz mody Valentino Jesień/Zima 2019/2020


Pokaz mody Valentino Jesień/Zima 2019/2020

Pierpaolo Piccioli – dyrektor kreatywny (główny projektant) włoskiego domu mody Valentino – zachwycił świat mody kolekcją haute couture na sezon Wiosna/Lato 2019. Kolekcja Jesień/Zima 2019/2020 również robi wrażenie!

Pierpaolo Piccioli podczas pokazu mody w Paryżu zaprezentował ciekawą paletę barw, w której dominowała czerń, ale znalazły się również jasne odcienie i printy (m.in. kawa z mlekiem, cytrynowa żółć).

Projektant nie postawił na minimalizm, ale raczej szyk w wydaniu glamour – kaskady falban, tkaniny obszyte piórami, a także fasony podkreślające kobiecą, posągową sylwetkę, to główne motywy kolekcji jesienno – zimowej włoskiego projektanta.

Wśród wzorów pojawił się ponadczasowy motyw róży, po który projektanci często sięgają pracując nad kolekcją pret-a-porter, bez względu na sezon. Przyciągające wzrok printy zostały zaprojektowane we współpracy z Junem Takahashi.

Interesującymi printami są też nadruki poetyckich utworów umieszczone na wewnętrznej stronie płaszczy i niektórych ubrań, łącząc dwie dziedziny artystyczne w jednym dziele – Pierpaolo Piccioli bezapelacyjnie podnosi rangę mody z krawieckiego rzemiosła do prawdziwej sztuki. Wystarczy spojrzeć na jego projekty, aby się o tym przekonać.

Dom mody Valentino został założony w 1960 r. przez Valentino Garavaniego w Rzymie, z siedzibą przy prestiżowej ulicy Via Condotii. We współpracy z partnerem Giancario Giamettim rozwinął spółkę w międzynarodowe przedsiębiorstwo osiągając sukces. W 1967 r. Valentino Garavani otrzymał nagrodę Marcusa Neimana, czym zapewnił sobie wysoką pozycję w świecie mody. Jego kreacje nosiły m.in. Jacqueline Kennedy Onassis i Elizabeth Taylor.