Bez kategorii,  Moda

Pokaz mody Haute Couture Wiosna/Lato 2019 domu mody Dior

Maria Grazia Chiuri zaprezentowała kolekcję domu mody Dior Haute Couture na sezon Wiosna/Lato 2019. Kolekcja została utrzymana w cyrkowej konwencji, w paryskim Musee Rodin.

Modelki prezentujące poszczególne kreacje zostały wystylizowane na wzór bohaterów commedie dell’arte. Wśród materiałów dominowały tiul, brokat, kryzy i krynoliny. Pokaz domu mody Dior został zorganizowany w otoczeniu efektownej, cyrkowej scenografii. Właściwa część pokazu została poprzedzona występem akrobatycznym.

Motyw cyrku jest wyraźnie widoczny w każdej kreacji. Wśród fasonów dominowały krótkie sukienki z rozłożystymi kołnierzami, kokardy w rozmiarze XXL, karminowe surduty ze złotymi guzikami oraz bluzki z kryzą i tiulowe kreacje ze sztywnymi spódnicami. W szacie kolorystycznej pokazu mody zdecydowanie dominowały zestawienia czerni i bieli. Fasony podkreślały talię i biodra.

Twarze modelek zostały pokryte transparentnymi maskami, zdobionymi cyrkoniami. Maria Grazia Chiuri postawiła na mocny makijaż oka. Wśród dodatków uwagę przykuwały rajstopy z rysunkami, błyszczące nakrycia głowy, brokatowe botki i czółenka.

Całość prezentowała się bardzo teatralnie i trochę jak nie z tego świata. Spektakl zrobił ogromne wrażenie w świecie mody, choć pojawiły się też negatywne głosy na temat projektów byłej projektantki domu mody Valentino.