Pokaz mody Chanel Wiosna/Lato 2019 Haute Couture


Pokaz mody Chanel Wiosna/Lato 2019 Haute Couture

Karl Lagerfeld zaprosił gości do Grand Palais, który w dniu pokazu mody prezentował się niczym śródziemnomorski ogród. W kolekcji domu mody Chanel dominowała stylistyka rokoko i retro z nutą punku.

Sukienki w stylu rokoko zostały obszyte delikatnymi piórami i kwiatami z materiału. Interesującym detalem były również udrapowane szarfy w odcieniu słodkiego, jasnego różu. Doły sukienek zyskały na objętości. Trudno oprzeć się wrażeniu, że suknie prezentowane podczas pokazu mody w Grand Palais mogłaby z pewnością założyć Maria Antonina.

W kolekcji Haute Couture na sezon Wiosna/Lato 2019 pojawiły się również nawiązania do projektów założycielki domu mody – Coco Chanel. Inspiracje przybrały postać tweedowych żakietów w kolorze słomkowego beżu, zestawionych ze spódnicami typu tuba, o długości midi, posiadających głębokie wycięcie.

Makijaż nawiązywał natomiast do stylu retro wymieszanego ze stylem punkowym – czarne botki na szpilce, natapirowane włosy i wyrazisty makijaż oka kontrastowały z białymi i lekkimi sukniami w stylu rokoko.

Pokaz mody został zakończony zaprezentowaniem kostiumu kąpielowego obszytego cyrkoniami oraz zestawionego z długim, błyszczącym welonem.