Pokaz kolekcji domu mody Dior na sezon 2019/2020


Pokaz kolekcji domu mody Dior na sezon 2019/2020

Wśród lustrzanej scenografii i grafik prezentujących kobiece kształty, w paryskim Musée Rodin odbył się pokaz kolekcji domu mody Dior na sezon jesień/zima 2019/2020 przygotowany przez Marię Grazia Chiuri.

W kolekcji pojawiły się t-shirty z feministycznymi nadrukami (np. „Sisterhood is powerfull”, „Sisterhood is global”). Kolorystyka jesienno – zimowej kolekcji koncentrowała się na oliwkowej zieleni, czerwieni i czerni, natomiast styl kolekcji oscylował wokół eleganckiego grunge.

Kolekcja jesienno – zimowa znacząco różni się zatem od kolekcji tej projektantki przygotowanej na sezon wiosna/lato 2019 r., w której dominował styl kobiecy, pudrowy róż, inne odcienie różu i beże. Kolekcja na sezon jesień/zima 2019/2020 zdecydowanie ma wymiar feministyczny. Maria Grazia Chiuri sięgnęła po inspirację do męskiego świata mody.

Efektem tych inspiracji są męskie marynarki, szkocka krata, winylowe płaszcze, bluzy z kieszeniami w stylu oversize oraz sukienki z denimu. Nie ma miejsca na delikatność i kruchość, kobiecy wdzięk – nowa kolekcja domu mody Dior jest feministyczna, podkreśla siłę kobiet i ich pozycję w społeczeństwie. Oprócz botków na szpilce, które będą hitem jesienno-zimowego sezonu, w kolekcji pojawiły się wygodne kalosze na płaskiej podeszwie.

Kobiecym akcentem kolekcji był natomiast kapelusz w stylu bucket hats z woalką, idealny do wieczorowych kreacji. Możemy się ich spodziewać także w sieciówkach. Dodatkowo, Maria Grazia Chiuri stawia na podkreślenie talii – za pomocą odpowiednich fasonów i grubych pasków w talii.