Bez kategorii

Plisowana spódnica – hit jesieni!

W sezonie jesienno – zimowym 2019/2020 jednym z najbardziej pożądanych fasonów będzie plisowana spódnica. Pierwsza plisowana spódnica została zaprojektowana przez Jeana Patou na początku XX wieku. Jeszcze kilka sezonów temu kojarzyła się głównie ze stylem retro i vintage. Teraz jest uznawana za klasyk.

Jesienią na topie są plisowane spódnice o długości midi, do połowy łydki, w kolorach klasycznych i jesiennych. W sieciowych sklepach są dostępne spódnice plisowane w różnych kolorach, co ułatwi znalezienie odpowiedniej do własnej garderoby. Do wyboru są stonowane odcienie i ekstrawaganckie barwy.

Oprócz jednokolorowych plisowanych spódnic można znaleźć spódnice we wzory, np. w paski i w kropki. Niektóre z fasonów mają tylko jeden pasek, który podkreśla talię. Plisowane spódnice możesz nosić z koszulami i t-shirtem, kardiganem lub golfem, zarówno luźnymi, jak i przy linii ciała. Dopasuj ją do swojego stylu i wykorzystaj, aby go podkreślić.

Plisowana spódnica może być głównym elementem casualowej stylizacji, stroju do biura, a także eleganckiej kreacji na wyjątkową okazję. Wszystko zależy od tego, z jaką górą zostanie zestawiona, z jakimi dodatkami oraz z jakiego materiału została wykonana. Niektóre spódnice plisowane są dwuwarstwowe – mają halkę i zewnętrzną warstwę plis.

Plisowane spódnice najlepiej prać w specjalnym woreczku, podobnym do tego, w którym jest prana bielizna. Można również wyprać spódnicę ręcznie. Dokładne zalecenia znajdują się na metce – należy ich przestrzegać, żeby plisy zachowały pierwotny wygląd.

Prasowanie powinno odbywać się głównie za pomocą pary – jeżeli nie masz parownicy, użyj ściereczki i pary generowanej przez żelazko. Warto lekko wilgotną spódnicę powiesić na wieszaku do spódnicy, aby materiał swobodnie się ułożył. Wtedy prasowanie nie będzie konieczne.