Porady

Plaster odchudzający a tabletki – co jest lepsze?

Plaster odchudzający może być bardziej atrakcyjną opcją niż tabletki odchudzające. Niemniej wbrew pozorom ich działanie jest takie samo jak pigułki – nie przynoszą efektów, dopóki osoba stosująca je nie przejdzie na dietę i nie zacznie ćwiczyć.
Plastry odchudzające zawierają bardzo podobne substancje aktywne do tych, które znajdują się w tabletkach polecanych na odchudzanie. Problem polega na tym, że nie wszystkie plastry odchudzające wykazują rzeczywiste działanie.
Tabletka po rozpuszczeniu w żołądku uwalnia substancje aktywne. Te zaś są wchłaniane w jelitach, aby mogły działać. W przypadku plastrów jest inaczej – substancje aktywne nie zawsze przechodzą przez skórę właściwą, a jeżeli nie jest to możliwe, to nie mogą w ogóle nic zdziałać. Plastry odchudzające rozgrzewają miejscowo naskórek poprzez działanie substancji aktywnych. Nie wolno stosować plastrów odchudzających, których pochodzenie nie jest znane, ani nie wiadomo, kto je wyprodukował.
Plastry są promowane jako sposób na odchudzanie poszczególnych partii ciała. Jednak każdy, kto posiada elementarną wiedzę z zakresu odchudzania i pozbywania się tkanki tłuszczowej może potwierdzić, że nie jest możliwe zmniejszenie tkanki tłuszczowej w jednym miejscu. Proces odchudzania przebiega całościowo.
Efekt zmniejszenia apetytu może być tylko efektem placebo. Spalanie tkanki tłuszczowej i przyspieszenie przemiany materii to obietnice bez pokrycia. Kolejnym problemem związanym z działaniem plastrów odchudzających jest brak informacji na temat tego, ile składników aktywnych znajduje się w jednym plastrze. Co gorsza, plaster naklejony na skórę może wywołać uczulenie.
Dlatego też bardziej skutecznym sposobem na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej i kilogramów jest stosowanie tabletek połączonych z dietą i ruchem.