Styl

Pierścionki zaręczynowe od Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld zaprojektował linię pierścionków zaręczynowych, które są wykonane z białego i żółtego złota (18 K) i platyny. Ceny pierścionków zaczynają się od 1000 $!

Pierścionki zaręczynowe zaprojektowane przez Karla Lagerfelda są już dostępne w sprzedaży. Najdroższe egzemplarze kosztują ok. 10 tys. $. Wyjątkową cechą pierścionków jest zerwanie z tradycją umieszczana diamentów w koronie ozdoby. Niektóre modele są bardzo proste – zamiast kamienia szlachetnego mają ozdobny detal z metalu szlachetnego (białego złota, platyny).

Detal może mieć formę kulki lub stylowego ażuru – niektóre pierścionki wyglądają tak, jakby ktoś wziął „złoty” sznurek i zrobił supełek, a następnie pętelkę. Niemniej wśród droższych modeli znajdują się także takie, które są ozdobione okazałymi kamieniami szlachetnymi, nie tylko brylantami. Bardzo ciekawym modelem jest pierścionek imitujący zakręconą w okrąg strzałę amora. W kolekcji znajduje się też pierścionek ozdobiony kokardką.

Trudno nazwać tę kolekcję minimalistyczną właśnie ze względu na specyficzne detale, których w minimalizmie trudno szukać. Nie można przypiąć jej jednej łatki – kolekcja Karla Lagerfelda jest multi – stylowa – łączy różne tendencje i jest odpowiedzią na potrzeby coraz bardziej wymagającej klienteli.