Pierścionki i ich rozmiary – znasz swój?


Pierścionki i ich rozmiary – znasz swój?

Czy to dla przyszłego narzeczonego, czy dla samej siebie – rozmiar pierścionka dobrze jest znać. Niestety nie jest to tak proste, jak mogłoby być. Marki jubilerskie nie stosują jednolitej tabeli rozmiarów.

Podstawą do ustalenia rozmiaru pierścionka jest wewnętrzna średnica pierścionka. W tabeli rozmiarów odpowiada jej określony rozmiar. W ramach prostego eksperymentu zmierz średnicę pierścionka, który nosisz i na tej podstawie określ rozmiar w trzech wybranych sklepach jubilerskich. Różnice są nieznaczne, ale w przypadku pierścionków każda dziesiętna milimetra ma znaczenie.

Jeśli chodzi o trendy, to w ostatnim czasie na topie pozostaje różowe złoto. Dobrze prezentuje się ona w towarzystwie srebra i żółtego złota. Żółte złoto uchodzi z kolei za najbardziej ponadczasowe, ale nie każdemu przypada do gustu. Tym niezdecydowanym jubilerzy proponują białe złoto.

Nie każdy pierścionek zaręczynowy ma kamień. W niektórych modelach kamienie zostały zastąpione wzorem, np. motywem serca. Diamenty może i są najlepszymi przyjaciółmi kobiety, ale na pewno nie są niezbędne.

Dodaj komentarz