Styl

Pielęgnuj skórę wokół oczu i zachowaj promienny wygląd

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna na uszkodzenia. Wymaga ona specjalnej pielęgnacji i troski. Demakijaż i nawilżanie to podstawa, jeżeli chcesz zachować zdrową skórę wokół oczu.

Wokół oczu powstają pierwsze zmarszczki mimiczne – znajduje się tam najmniej gruczołów łojowych, więc cera jest bardziej przesuszona. Kurze łapki nie są jedynym problemem. Pojawiające się sińce pod oczami, także odbierają promienny wygląd.

Krok 1: oczyszczanie

Rano oczyszaj skórę wokół oczu delikatnym płynem micelarnym. Możesz wykorzystać go także do wykonania wieczornego demakijazu oczu. Kosmetyki, które pomogą usunąć zanieczyszczenia ze skóry wokół oczu to m.in. mleczka oraz dwufazowy płyn do demakijażu oczu. Usuwając makijaż delikatnie aplikuj preparat na skórę wokół oczu. Odczekaj chwilę, a następnie nałóż ponownie warstwę kosmetyku usuwając jednocześnie rozpuszczone drobiny pudru, cieni do powiek i tuszu do rzęs. Pocieranie skóry i rozciąganie jej jest bezwzględnie zabronione.

Krok 2: krem

Do pielęgnacji skóry wokół oczu wykorzystaj hipoalergiczny krem, ponieważ nie powoduje on podrażnień. Masz do wyboru preparaty o konsystencji kremowej, żele oraz serum. Co do zasady większość kosmetyków do pielęgnacji skóry oczu posiada niewiele konserwantów i substancji zapachowych, bo jest ona skłonna do podrażnień. Krem aplikuj na dzień i na noc, aby efekty pielęgnacji były lepsze.

Kobiety w wieku od 20 do 25 lat powinny stosować kremy nawilżające skórę wokół oczu. Preparaty przeciwzmarszczkowe zawierające składniki aktywnie zwalczające oznaki starzenia mogą poczekać. Kobietom w wieku powyżej 40. roku życia poleca się preparaty naiwlżajce z kwasem hialuronowym i ceramidami.

Na skórę wokół oczu bardzo negatywnie wpływają nadmierne spożycie kawy, herbaty i alkoholu oraz palenie tytoniu. Im szybciej i efektywniej zadbasz o skórę oczu, tym dłużej będziesz cieszyć się promiennym wyglądem.