News

Peeling kawitacyjny jako sposób na trądzik

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem oczyszczającym skórę wykonywanym za pomocą urządzenia wytwarzającego ultradźwięki. Kawitacja pomaga leczyć trądzik i poprawia wygląd cery. Peeling kawitacyjny poprawia mikrokrążenie. Zabieg usuwa martwą wierzchnią warstwę naskórka oraz zalegające w porach sebum. Podobnie jak klasyczny peeling ma na celu złuszczenie martwego naskórka odkrywając zdrową i młodą warstwę cery. Niemniej różni się od niego pod względem skuteczności, efektów, a przede wszystkim mechanizmu działania. Ultradźwiękowa technologia umożliwia na dotarcie do głębszych warstw skóry, do których tradycyjny peeling nie jest w stanie dotrzeć.

Zabieg przebiega dwuetapowo. Pierwsza faza polega na oczyszczaniu i wyeliminowaniu martwych komórek naskórka, natomiast drugie stadium polega na pobudzeniu mikrokrążenia. Wtedy ze skóry są usuwane szkodliwe substancje zaburzają naturalny proces regeneracji cery. Podczas drugiego etapu zabiegu dochodzi też do jonoforezy. Wtedy skóra otrzymuje różne składniki odżywcze, np. witaminy. Na koniec zostaje wykonany masaż ultrasoniczny, który dodatkowo poprawia kondycję cery.

Peeling kawitacyjny doskonale zwalcza uporczywy trądzik oraz dogłębnie oczyszcza skórę pozwalając wyzbyć się nieestetycznych zmian skórnych. Zabieg usuwa płytkie zmarszczki oraz regeneruje skórę zniszczoną przez palenie tytoniu. Należy do skutecznych sposobów na sińce i opuchliznę wokół oczu. Poza tym, poprawia stan odżywienia skóry i wspomaga usuwanie przebarwień. Cera po zabiegu jest delikatna w dotyku i wygładzona. Skóra staje się rozjaśniona i jest dobrze nawilżona. Peeling kawitacyjny stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz poprawia tempo wnikania składników aktywnych do głębszych warstw skóry.