Peeling chemiczny na bazie kwasów – migdałowego i mlekowego. Sprawdź, jak to działa!


Peeling chemiczny na bazie kwasów – migdałowego i mlekowego. Sprawdź, jak to działa!

Eksfoliatory są preparatami, które powodują złuszczenie się naskórka. Nie jest to typowy peeling mechaniczny, ale raczej chemiczny. Pod wpływem eksfoliatorów wierzchnia warstwa naskórka zostaje usunięta, a skóra staje się bardziej miękka i gładka w dotyku.

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się eksfoliator mlekowy i migdałowy. Większość tego typu preparatów jest przeznaczonych do użytku profesjonalnego – lepiej nie stosować ich na własną rękę, ale w gabinecie kosmetologicznym, o ile nie ma przeciwwskazań. Działanie eksfoliatora mlekowego i migdałowego jest bardzo podobne.

Eksfoliator mlekowy jest produkowany na bazie kwasu mlekowego. Po jego zastosowaniu skóra jest bardziej nawilżona, bardziej jędrna i gładsza. Eksfoliator mlekowy może być wykorzystany do spłycenia zmarszczek i rozjaśnienia przebarwień.

Działanie eksfoliatora przygotowanego na bazie kwasu mlekowego obejmuje również regulowanie pH skóry, pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny oraz stymulowanie produkcji ceramidów.

Eksfoliator migdałowy również redukuje niedoskonałości skóry, powoduje rozjaśnienie przebarwień i poprawę nawilżenia. Ten preparat powstaje na bazie kwasu migdałowego należącego do kwasów AHA. O ile eksfoliator mlekowy pobudza szczególnie produkcję kolagenu i elastyny, kwas migdałowy najsilniej pobudza skórę do produkcji kwasu hialuronowego. Regularne stosowanie zabiegów z wykorzystaniem eksfoliatora migdałowego zapewnia widoczny efekt odmładzający.

Eksfoliatory są stosowane w czasie zabiegów kosmetycznych, które mogą być połączone ze stosowaniem kojących masek nawilżających. Ilość zabiegów kosmetycznych z ich użyciem powinna być dobrana indywidualnie do potrzeb skóry.