Paris Fashion Week: Chanel wiosna – lato 2020


Paris Fashion Week: Chanel wiosna – lato 2020

Co roku, kiedy jesień daje o sobie znać, świat mody ogarnia nostalgia za letnim sezonem. Nic bardziej nie poprawia humoru jak wiosenno – letnie kolekcje, choćby te prezentowane podczas Tygodnia Mody w Paryżu (Paris Fashion Week). Tym razem przyjrzymy się kolekcji domu mody Chanel, zaprojektowanej przez Virginie Viard.

Na pierwsze miejsce wysuwa się ponadczasowy duet bieli i czerni, który zdecydowanie zdominował kolekcję. Dominujące są również elementy podkreślające wcięcie w talii. Paski i spódnice z podwyższonym stanem tworzą figurę klepsydry.

Dopełnieniem kolorystyki kolekcji Chanel są odcienie niebieskiego – błękit, stonowany granatowy i niebieski oraz odcienie czerwieni i różu. Wśród wzorów dominują pasy i krata – głównie czarnobiała, ale nie tylko.

Po obejrzeniu kolekcji nasuwa się na myśl paryski styl, oparty na ponadczasowych wzorcach i fasonach. Chanel zaproponował zarówno stroje do biura, jak i na wielkie wyjścia, pokazując, że współczesna kobieta wciela się w wiele ról, a moda ma jej w tym pomóc.

Oprócz typowo letnich strojów pojawiły się również eleganckie płaszcze i kostiumy inspirowane pierwszymi projektami założycielki jednego z najpotężniejszych domów mody.

Kolekcja została zaprezentowana w Grand Palais, w scenografii inspirowanej dachami mansardowymi – łamanymi zadaszeniami charakterystycznymi dla architektury XVII – wiecznej Paryża.