Paco Rabanne – kolekcja Jesień/Zima 2019/2020


Paco Rabanne – kolekcja Jesień/Zima 2019/2020

Kolekcja domu mody Paco Rabanne na sezon Jesień/Zima 2019/2020 charakteryzuje się stylem glamour. Została zaprojektowana przez Juliena Dossenę. Głównym źródłem inspiracji dla projektanta było Hollywood, moda retro oraz klasyczne kino.

W kolekcji pojawiły się szpilki, wąskie spódnice i suknie do ziemi lub do połowy łydki, uszyte z metalicznych materiałów. Uwagę przykuły również płaszcze inspirowane stylem militarnym, przypominające mundury francuskich żołnierzy armii napoleońskiej. Wzrok przyciągały też kobiece marynarki, z wcięciem w talii, wyszywane kwiatowymi wzorami.

Najbardziej ekstrawaganckimi strojami zaprezentowanymi podczas paryskiego pokazu były siateczkowa, prześwitująca spódnica oraz sukienka z dużym wycięciem na udzie. Co ciekawe, powróciły tzw. bliźniaki – top i cienki kardigan w tym samym wzorze i kolorze (biały, w czerwone kwiaty), które były modne w latach 90.

Wśród tkanin dominowały połyskujące materiały oraz tkaniny pokryte printami (m.in. geometrycznymi, zwierzęcymi). Całość została utrzymana w stylu glamour, podkreślonym przez bogate dodatki.

Paco Rabanne to dom mody założony przez Francisco Rabaneda Cuervo w latach 60. Projektant przyjął pseudonim Paco Rabanne, rozpoczynając karierę w paryskim świecie mody, jako projektant biżuterii dla domów mody Balenciaga, Givenchy i Dior. Już w 1966 r. projektant założył własny dom mody. Marka jest znana ze stosowania niekonwencjonalnych materiałów, takich jak papier, metal i tworzywa sztuczne.