Ornitolologiczna moda – motywy ptaków na ubraniach


Ornitolologiczna moda – motywy ptaków na ubraniach

W dzisiejszej modzie nie brak miejsca dla różnych źródeł inspiracji. Projektanci od lat czerpią je przede wszystkim z natury. Naturalne motywy to jednak nie tylko zwierzęce i roślinne desenie oraz kwiatowe wzory, ale także wzorki inspirowane ptakami.

Dla najmniej odważnych proponuje się dodatki ozdobione wzorkami z ptaków, na przykład biżuterię (bransoletki, zawieszki), zegarki, torebki i buty. Pozostała część stroju powinna pozostać jak najbardziej stonowana, najlepiej w kolorze zbliżonym do bazowego koloru dodatków. Wówczas całość nie będzie się prezentować ekstrawagancko, a jednocześnie nikt nie będzie mógł zarzucić braku znajomości najnowszych trendów.

Dla bardziej odważnych zaprojektowano spodnie, bluzki, szorty i koszule. Tworzą one różnorodną gamę i lepiej nie łączyć ze sobą wzorzystych ubrań z różnych bajek, bo to może stworzyć raczej kiczowaty, niż stylowy efekt. Nie ma natomiast wątpliwości co do tego, że fanki mody wybierają sukienkę lub kombinezon, czyli ornitologiczny total look.

Dodaj komentarz