Olejowanie twarzy nie dla każdego


Olejowanie twarzy nie dla każdego

Olejowanie twarzy należy do modnych w ostatnim czasie zabiegów pielęgnacyjnych. Jednakże nieumiejętnie wykonany zabieg, niedostosowany do potrzeb skóry może negatywnie wpłynąć na kondycję skóry, zatem zamiast pomóc, może zaszkodzić.

Olejowanie twarzy polega na aplikowaniu olejków na skórę. Jeżeli olejki będą niewłaściwie aplikowane na skórę, może dojść do nasilenia się problemów z trądzikiem. Olejki są substancjami charakteryzującymi się działaniem okluzyjnym. Tworzą one na skórze tłustą powłokę zatykającą ujścia gruczołów łojowych. Pod wpływem olejowania trądzik może się zatem nasilić.

Olejowanie twarzy nie jest także polecane do skóry alergicznej i wrażliwej. Niektóre olejki zawierają substancje zapachowe, które są silnymi alergenami. Do skóry wrażliwej konieczne jest stosowanie olejków przebadanych dermatologicznie oraz niezawierających substancji zapachowych.

Głównym celem olejowania twarzy jest także jej nawilżanie. Niestety wbrew pozorom ten zabieg nie powoduje nawilżenia skóry. Skutkiem zabiegu jest przeciwdziałanie utracie wody z głębokich warstw skóry.

Przed samodzielnym wyborem zabiegów i sposobów pielęgnacji skóry twarzy, warto w pierwszej kolejności skonsultować się z dermatologiem.