Olejki antycellulitowe czy balsamy?


Olejki antycellulitowe czy balsamy?

Kiedy stajemy do walki z cellulitem mamy do wyboru różne kosmetyki. Najczęściej wykorzystywanymi rodzajami preparatów są balsamy i olejki antycellulitowe. Które z nich są lepsze? Sprawdźmy!

Balsam ma bardziej chłonną konsystencję. Niektóre preparaty pozostawiają skórę przyjemnie chłodną lub wręcz przeciwnie – rozgrzaną. Formuła balsamu może być bardzo zróżnicowana pod względem składników. Można łączyć rozmaite komponenty, w tym między innymi wyciągi roślinne, kompleksy aminokwasów, albo inne “super” składniki.

Olejek antycellulitowy ma raczej prosty skład – i z jednej strony jest to dobra wiadomość. Olejek nie zawiera składników, które mogłyby uczulać. W balsamach znajdziemy mnóstwo chemicznych dodatków, które odpowiadają za zapach, konsystencję i szybkość wchłaniania kosmetyku. Właściwości olejku są naturalne.

Co więcej, olejki antycellulitowe dobrze sprawdzają się w połączeniu z masażem. Balsam też się sprawdzi, ale jednak z uwagi na chemiczne właściwości olejku to właśnie on jest częściej wykorzystywany do masażu (nie tylko antycellulitowego).

Jeżeli zależy ci na bogatym składzie i nie masz czasu na masaże, balsam cellulitowy będzie bardziej odpowiedni. Gdy szukasz preparatu do masażu antycellulitowego, o prostym, naturalnym składzie, olejek sprosta twoim oczekiwaniom.

Dodaj komentarz