Olejek marula – jak działa na włosy i co zawiera?


Olejek marula – jak działa na włosy i co zawiera?

Olejek Marula znajduje zastosowanie szczególnie w pielęgnacji włosów i skóry. Na rynku kosmetycznym jest dostępnych coraz więcej kosmetyków, których skład opiera się właśnie na tym komponencie.

Może być on aplikowany bezpośrednio na włosy, zwłaszcza suche, słabo nawilżone i pozbawione blasku. Swoją karierę zawdzięcza on głównie silnym właściwościom nawilżającym. Najbardziej ceniony jest surowy olej Marula. Pozyskuje się go z afrykańskiego drzewa (tzw. drzewa słoni). Pestki słodkich owoców, odpowiednio przetwarzane, pozwalają uzyskać olejek o delikatnym zapachu i jasnobeżowym zabarwieniu.

Na etykietach kosmetyków olej Marula występuje pod nazwą Sclerocarya Birrea Seed Oil. Komponent naturalnego pochodzenia, tłoczony na zimno zawiera dużo witamin (szczególnie witaminę E, C), antyoksydantów, kwasów tłuszczowych, składników odżywczych i minerałów. Olejek charakteryzuje się lekką konsystencją, dlatego może być stosowany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry.

Zdecydowanie warto mieć go w swojej kosmetyczce. Naturalny specyfik obecnie jest w Polsce coraz łatwiej dostępny i szerzej stosowany. Oprócz zalet kosmetycznych podkreśla się także jego rolę w leczeniu niektórych chorób skóry.