Uroda

Olejek z awokado na pamięć i skórę

Awokado to owoc na szeroką skalę wykorzystywany w kuchni śródziemnomorskiej. Uważana jest ona za najzdrowszą kuchnię świata. Awokado dodawane jest do różnych potraw takich jak na przykład sałatki. Jednak, jego właściwości są dużo bardziej bogate niż by się mogło wydawać. Pomaga zwalczać problemy z pamięcią oraz ujędrnia skórę.

Pamięć, dzięki awokado można poprawić w związku z tym, że znajduje się w nim lecytyna, która jak wiadomo jest składnikiem poszerzającym komórki w mózgu i prowadzącym do odpowiedniego ukrwienia rejonów mózgu odpowiedzialnych za pamięć. Dzięki lecytynie zawartej w awokado można opóźnić proces starzenia, co jak najbardziej spowoduje, że można będzie cieszyć się przez dłuższy czas młodością. Awokado pomaga również w koncentracji. Dlatego też, polecane jest osobom, które pracują umysłowo. Dzięki temu owocowi można będzie się odpowiednio skupić.

Bardzo ważną właściwością awokado jest jego działanie ujędrniające na skórę. Zawiera takie witaminy jak A, D, E. Jest źródłem potasu, krzemu, wapnia oraz żelaza. Skóra dzięki takim składnikom zostanie w odpowiedni sposób odżywiona. Szczególnie, olejek z awokado powinny stosować kobiety o cerze dojrzałej, zmęczonej i wrażliwej. Można będzie jej nadać świeży wygląd. Skóra, na którą nakładało się będzie olejek z awokado, nie będzie się wysuszała.