Uroda

Olejek arganowy – eliksir młodości

Nie bez powodu olejek arganowy nazywany jest eliksirem młodości, ponieważ w świetny sposób radzi sobie ze zwalczaniem zmarszczek. Pomaga również łagodzić bólestawów.

Olejek arganowy łagodzi bóle stawów dzięki właściwościom przeciwzapalnym. Bardzo często stosowany jest podczas terapii w chorobach reumatycznych. Poza tym, w pozytywny sposób wpływa na serce. Zapobiega rozwojowi miażdżycy.

Poza tym, olejek arganowy warto stosować w celu niwelowana zmarszczek. Idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry dojrzałej, bardzo suchej i odwodnionej. Skóra staje się dzięki niemu dużo bardziej elastyczna i napięta. Wszystkie komórki naskórka zostają w odpowiedni sposób pobudzone. Warto stosować olejek arganowy także na różnego rodzaju podrażnienia oraz stany zapalne. W skórze nie będą się rozwijały dzięki niemu wolne rodniki. Olejek można stosować także w celu nawilżenia włosów. Staną się one dzięki temu dużo bardziej puszyste. Nie będą się łamały i nie będzie się miało problemów z ich układaniem.

Olejek arganowy można stosować jako zastępczą formę kremu na dzień jak i na noc. Powinny go stosować szczególnie kobiety po 45 roku życia. Warto przeprowadzać nim trzytygodniową kurację odmładzającą dwa razy do roku. Najlepszym czasem na jej wykonanie jest wiosna i jesień.